کابل AUX چیست و چه کابردهایی دارد؟

کابل AUX چیست

کابل AUX چیست و چه کاربردهایی دارد؟ در نگاه اول بدانید که کابل AUX مخفف عبارت کابل کمکی است و یک کابل صوتی رایج است که برای اتصال دستگاه‌های صوتی مختلف به یکدیگر استفاده می‌شود. کابل AUX معمولاً از یک فیش صوتی 3.5 میلی‌متری (1/8 اینچی) در هر انتهای کابل تشکیل شده است، اگرچه نسخه‌های بزرگتر 6.35 میلی‌متری (1/4 اینچی) نیز برای تجهیزات صوتی حرفه‌ای موجود است.

کابل‌های Aux برای انتقال سیگنال‌های صوتی آنالوگ بین دستگاه‌ها استفاده می‌شوند و در کاربردشان همه کاره هستند.

کاربردهای رایج کابل AUX

استفاده از هر نوع از کابل‌های Aux بسیار ساده‌تر از آن چیزیست که شما فکرش را بکنید. به این شکل که شما یک سر را به منبع صوتی و سر دیگر آن را به ورودی دستگاهی که می‌خواهید صدا را از طریق آن پخش کنید وصل می‌کنید. کابل Aux یک روش بسیار قابل اعتماد و پرکاربرد برای اتصال دستگاه‌های صوتی در تنظیمات مختلف هستند.

  • اتصال یک کنسول بازی به سیستم سینمای خانگی یا بلندگوهای خارجی.
  • اتصال تلفن هوشمند، پخش کننده Mp3 یا پخش کننده‌های موسیقی قابل حمل به یک سیستم استریو اتومبیل
  • اتصال لپ تاپ، تبلت، یا منبع صوتی دیگر به بلندگوها یا هدفون‌های خارجی
  • اتصال یک کنسول بازی به سیستم سینمای خانگی یا بلندگوهای خارجی
  • اتصال منابع صوتی مانند پخش کننده سی دی، پخش کننده دی وی دی، یا صفحه گردان به تقویت کننده‌ها یا گیرنده‌ها

انواع کابل AUX

کابل AUX مانند هر کالای دیگری انواع خاص خود را دارد. چهار دسته اصلی و کلی کابل‌های AUX عبارتند از:

  • کابل AUX معمولی (گرد)
  • کابل AUX تخت
  • کابل AUX فنری
  • کابل AUX کنفی (کابل‌هایی با روکش مقاوم)

کابل AUX معمولی (گرد)

کابل‌های AUX معمولی یا گرد را همه ما حداقل یک‌بار دیده‌ایم یا مورد استفاده قرار داده‌ایم. این نوع کابل‌ها مدل خاصی ندارند و عموما جنس رویه‌ سیم آن‌ها از پلاستیک می‌باشد. همچنین مرسوم‌ترین مدل کابل‌های AUX هستند که پایین‌ترین قیمت را نیز دارند. همیشه در دسترس هستند و کیفیت کاملا معمولی و نرمالی نیز دارند.

کابل AUX تخت

کابل AUX تخت همانطور که از نام آن مشخص است، کاملا تخت هستند و وزنی که دارند به نسبت سایر کابل‌ها پایین‌تر است. از نظر امنیت و طول عمر نیز جزو کابل‌های خوب و حتی برتر محسوب می‌شوند. اگر می‌خواهید از شر پیچ خوردن و گره خوردن کابل AUX برای همیشه راحت شوید این نوع کابل‌ها کاملا مناسب شما هستند. تا جایی که حتی می‌توانید با جمع کردن آن‌ها در جیب خودتان جای دهید! اگر می‌خواهید کابل‌های خود را به هر محلی دوست دارید ببرید و با خود حمل کنید این کابل را انتخاب کنید.

کابل AUX فنری

سیم‌های تلفن منزل خود را به یاد بیاورید. به یاد آوردید؟ این کابل‌ها دقیقا نوع و جنس این نوع سیم‌های تلفن را دارند. به همین خاطر کابل‌های فنری بسیار عادی و کوچک‌تر به نظر می‌رسند. حمل این کابل‌ها از بقیه بسیار راحت‌تر می‌باشد. همچنین نوع فنری این کابل باعث می‌شود که زیباتر از باقی کابل‌ها باشد و به علت پرطرفدارتر بودن، قیمت بالاتری نیز داشته باشد.

کابل AUX کنفی (کابل‌هایی با روکش مقاوم)

این کابل‌ها در دسته پرفروش‌ها قرار می‌گیرد و در مورد آن می‌توان بسیار صحبت کرد. بالاترین طول عمر نسبت به باقی کابل‌ها متعلق به همین کابل‌ها می‌باشد. از آنجایی که جنس سفت و محکمی دارند، کمتر گرده می‌خورند. مزیت گره نخوردن کابل‌ها این است که سیم‌های موجود در کابل قطع نمی‌شوند، به همین خاطر شما می‌توانید به مدت طولانی از این کابل‌ها استفاده کنید.

ارسال دیدگاه