اپل ios14را معرفی کرد

گوشیباز

آی او اس 14 (iOS 14) جدیدترین نسخه از سیستم‌عامل موبایلی اپل است که رابط کاربری آن بهبود پیدا کرده، میزبان قابلیت‌هایی جدید شده و عملکرد آیفون‌ها را از جوانبی بهبود می‌بخشد

اپل در طول هر سال محصولات و سرویس‌هایی متنوع معرفی می‌کند تا کاربران پرشمار خود را در سراسر دنیا راضی نگه دارد. یکی از بحث‌برانگیزترین و پراهمیت‌ترین همایش‌های اپل در طول هر سال، بدون شک کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان یا WWDC است که همه‌ساله تمرکزی ویژه روی مبحث نرم‌افزار دارد. اپل طی سال‌های اخیر در جریان برگزاری WWDC نسخه‌ی جدید سیستم‌های عامل خود را رونمایی کرده و همایش امسال نیز از این قاعده مستثنی نیست.

1.اپل برای اولین بار امکان اضافه کردن یک منوی لیست یا همان List View را به صفحه خانگی سیستم‌عامل آیفون اضافه کرده است. این لیست کاربر به صورت همزمان خواهد توانست همه برنامه‌های موجود در گوشی خود را مشاهده کند و در صورت نیاز با سرعتی بیشتر آنها را اجرا کند.

2. هدف از این قابلیت آن است که کاربر بتواند بدون خارج شدن از محیط صفحه خانگی و با سرعت بالا، نرم‌افزار مد نظر خود را اجرا کند. البته شاید بگویید که پیش از این نیز قابلیت اضافه کردن نرم‌افزارها به محیط خانگی وجود داشت.

3. ازطریق گالری ویجت‌ (Widget Gallery) می‌توان به ویجت‌های جدید دسترسی پیدا کرد و کاربر می‌تواند این ویجت‌ها را در سایز‌های دلخواه به صفحه اصلی انتقال دهد.

4.یکی دیگر از قابلیت‌هایی که در  iOS 14 لحاظ شده، حالت تصویر در تصویر است.

5.اپل همچنیندستیار صوتی سیری را به‌روزرسانی کرده که به این ترتیب رابط کاربری سیری بهبود یافته است و برخلاف نسخه قبلی تمام صفحه را نمی‌پوشاند.

6.بر اساس گزارش اپل، این برنامه ترجمه موسوم به Translate به شما امکان می‌دهد تا با آن صحبت کنید یا متن مورد نظر خود را در آن بنویسید و سپس آن را به یکی از 11 زبانی که توانایی ترجمه به آنها را دارد، تبدیل می‌کند. در نهایت، متن ترجمه شده روی نمایشگر نمایش داده می‌شود و توسط یک صدا از طریق بلندگوی یفون  پخش خواهد شد

اطلاعات بیشتر 

ارسال دیدگاه