بازیابی اطلاعات اندروید

گوشیباز

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به طور ناخواسته و ناگهان اطلاعاتی را از حافظه دستگاه اندرویدی خود حذف کنید. در این شرایط ممکن است.

اطلاعاتی در مورد ابزار EaseUS MobiSaver for Android

ابزار EaseUS MobiSaver for Android یک نرم افزاری اختصاصی است که توسط شرکت شناخته شده EaseUS با هدف بازیابی اطلاعات پاک شده از دستگاه‌های اندرویدی طراحی و روانه بازار شده است. کمپانی EaseUS سال‌هاست که در زمینه طراحی و تولید ابزارهای ریکاوری یا بازیابی اطلاعات فعالیت می‌کند و نرم افزار EaseUS MobiSaver for Android ابزار اختصاصی این کمپانی چینی برای بازیابی اطلاعات پاک شده در محصولات اندرویدی است. برنامه یا نرم افزار نامبرده شده قادر است تا فایل‌ها و اطلاعات حذف شده‌ای از قبیل پیامک‌های متنی، لیست مخاطبین، عکس‌ها، ویدئوها، موزیک، و اسناد کاربر را بازیابی کند. تیم موبایل کمک عملکرد نرم افزار EaseUS MobiSaver for Android را یر روی گوشی هوشمندی از سری محصولات برند لیگو بررسی کرد و نهایتا دریافت که این ابزار در گوشی مورد نظر کارایی داشته و قادر به بازیابی اطلاعات پاک شده از دستگاه است. با این وجود تضمین 100 درصدی نسبت به عملکرد آن وجود ندارد، اما مطمئن باشید که آزمایش شانس خود به منظور بازیابی اطلاعات پاک شده از طریق این برنامه در شرایطی که چیزی برای از دست دادن نداشته باشید اقدامی هوشمندانه خواهد بود.

گام اول: متصل نمودن گوشی اندروید به رایانه

برنامه را اجرا نموده و گوشی اندروید خود را از طریق کابل USB به رایانه متصل کنید. البته اگر قبلا گزینه USB Debugging را فعال نکرده باشید، برنامه از شما درخواست می‌کند که فعالش کنید. بدین منظور به بخش تنظیمات گوشی و یا تبلت خود (Setting) مراجعه نموده و بر روی phone)About Device) کلیک کنید و با انگشتتان 5 یا 7 بار بر روی گزینه Build number ضربه بزنید تا گزینه Developer options به پنل تنظیمات اضافه گردد. حال در بخش Developer options تیک گزینه USB debugging را بزنید. پس از فعالسازی این گزینه، دکمه  Start را بفشارید تا برنامه، گوشی شما را شناسایی کرده و به آن متصل شود.

یک نکته مهم: از آنجایی که این نرم افزار تنها می‌تواند به دستگاه‌های اندرویدی روت شده دسترسی پیدا کند، لذا باید قبل از بازیابی اطلاعات، از روت شدن گوشیتان اطمینان حاصل کرده و در صورت نیاز آن را روت کنید.

 گام دوم : اسکن گوشی اندروید برای یافتن اطلاعات از دست رفته

پس از اتصال گوشی به رایانه، نرم افزار سریعا دستگاه شما را برای یافتن اطلاعات حذف شده، پویش می‌کند. این فرآیند ممکن است دقایقی طول بکشد لذا صبور باشید. در این مرحله می‌توانید با انتخاب صحیح نوع فایل، فایلهایتان را به راحتی بیابید.

گام سوم : انتخاب فایل‌های مورد نظر و بازگردانی آن‌ها

پس از اینکه کار اسکن نرم افزار پایان یافت، پیش نمایش تمام فایل‌های قابل بازیابی نشان داده می‌شود. با کلیک بر روی هر یک از گزینه‌های منوی سمت چپ برنامه، فایل‌های یافت شده در دسته بندی خاص خود نمایان می‌شوند و می‌توانید گزینه‌های مورد نظرتان را براحتی انتخاب کنید.

در این مرحله بهتر است دکمه دو وضعیتی Only displayed deleted items را فعال (on) کنید تا تنها فایل‌های حذف شده لیست شوند. درنهایت کافیست که بر روی دکمه Recover کلیک کرده و مکانی را برای ذخیره فایل‌های بازیافتی انتخاب شده تعیین کنید.

ارسال دیدگاه