تشخیص شارژر اصل سامسونگ از تقلبی

گوشیباز

شارژر گوشی یکی از مهم ترین و اصلی ترین لوازم جانبی هست که بدون آن می توان قاطعانه گفت که گوشی هیچ ارزشی ندارد چرا که منبع تغذیه گوشی توسط شارژر شارژ می شود. از این رو نقش مهمی را دارا هستند و باید در خرید آنها دقت کنیم. اما لازم به ذکر است که میزان ولتاژ شارژر گوشی بنابر باتری گوشی تعیین می شود و به همین دلیل زمانیکه میزان ولتاژ ورودی به گوشی تغییر کند، اولین چیزی که آسیب می بیند باتری است.

و سپس به مراتب گوشی و سخت افزار آن نیز حتی ممکن است تحت آسیب قرار بگیرند و تمامی این موارد ناشی از شارژر اشتباه و تقلبی ایجاد خواهد شد. از این رو حتما و حتما برای خرید شارژر باید دقت و توجه کافی را بکار بگیریم تا به گوشی ما آسیبی وارد نشود. با این وجود شاید در حین خرید شارژر دچار افراد سودجویی شویم که برای بفروش رساندن شارژرهای تقلبی خود دست به هر کاری میزنند.

حال چگونه می توانیم تفاوت شارژر اصلی با تقلبی را تشخیص دهیم؟

تشخیص آداپتور شارژر اصلی سامسونگ

لوگوی سامسونگ

وقتی آداپتور شارژر اصلی سامسونگ را دستتان بگیرید، اولین چیزی که می‌بینید لوگوی سامسونگ است.

این لوگو بدون غلط املایی و به صورت کاملا واضح و بدون بخش شدگی رنگ، با پرینت لیزری روی کلگی شارژر حک شده است.

تشخیص شارژر و کابل شارژ اصل سامسونگ از تقلبیدر مقابل وقتی یک شارژر تقلبی و فیک را بررسی کنید به راحتی متوجه می‌شوید که یا غلط املایی وجود دارد یا نوشته لوگوی سامسونگ بسیار پررنگ، بدون کیفیت و با رنگ پریدگی یا پخش شدگی رنگ روی آن حک شده است.

قیمت شارژر

قیمت شارژر تقلبی می‌تواند پایین‌تر از نمونه اصلی باشد. چرا که سازندگان این شارژرهای تقلبی به کیفیت کالا توجهی ندارند و صرفا به فروش بیشتر فکر می‌کنند.

نوشته های روی شارژر

شارژر اصلی

اینک نوبت به بررسی تمام اطلاعات و نوشته های بر روی شارژر رسیده است. خب همان گونه که مشاهده می کنید، شارژر سمت راست تصویر با جوهر بیشتر و با وضوح بهتری چاپ شده است. همچنین شما می توانید با بررسی نوشته های روی شارژر تفاوت شارژر اصلی و تقلبی را به راحتی متوجه شوید.

شارژر اصلی سامسونگ ساخت کجاست؟

شارژر سامسونگ

کشور سازنده شارژرهای سامسونگ کشور چین می باشد و این شارژرها با خروجی های مختلف طراحی و ساخته می شوند. بنابراین باید در حین خرید شارژر باید میزان ولتاژ خروجی را ببینید و بر اساس گوشی خود خریداری کنید تا باتری آسیب نبیند. از این رو اگر گوشی شما Fast Charge باشد، وقتی شارژر تقلبی را به آن متصل می کنید، در اصل به باتری گوشی آسیب میرسانید!

درزهای شارژر

آموزش تصویری تشخیص شارژر اصلی از شارژر تقلبی

درپوش بالایی شارژر که دارای لوگو سامسونگ است، باید به گونه ای برش داده شود که هیچ اثر دندانه ای روی آن وجود ندارد که در تصویر ذیل کاملا واضح است. تمام درپوش بالایی باید بصورت یک دست و یکنواخت در جای خود قرار بگیرد که در تصویر می توانید نمونه یک شارژر تقلبی را مشاهده کنید.

محل قرار گیری پورت USB شارژر

شارژر تقلبی سامسونگ

همان گونه که در تصویر مشاهده می کنید،برای شارژرهای این مدلی سامسونگ محل قرار گیری صحیح و درست پورت USB در بالای نوشته و اطلاعات شارژر باید باشد و در غیر اینصورت شارژر تقلبی می باشد.

 

ارسال دیدگاه