سپراتور و دستگاه جداکننده گلس

Untitled 1

سپراتور  و دستگاه جداکننده گلس در  تعمیرات موبایل  استفاده های زیادی دارد.سپراتورها از دو قسمت گرمایشی و پمپ مکش تشکیل شده اند.حرارت تولید شده توسط سپراتور و صفحه ی گرمایی این دستگاه که به صورت یکنواخت است برای جدا کردن درب پشت از بدنه گوشی،صفحه نمایش از شاسی گوشی،باتری از قاب گوشی و … به کار میرود.به صورت کلی از صفحه گرمایی سپراتور برای جدا کردن قطعات گوشی از یکدیگر بدون ریسک خرابی و شکستگی استفاده میشود.

سپراتور

پمپ مکنده ی سپراتور برای نگهداشتن صفحه نمایش بر روی صفحه ی سپراتور هنگام جدا کردن گلس ال سی دی بکار میرود.

در هنگام خرید سپراتور تعمیرات موبایل باید به چندین نکته توجه داشته باشید.این موارد شامل:

  • اندازه ی صفحه ی حرارتی
  • جنس صفحه ی حرارتی
  • گرم شدن صفحه حرارتی به صورت یکنواخت
  • مدت زمان گرم شدن و رسیدن به دمای مطلوب
  • مدت زمان سرد شدن صفحه گرمایشی
  • میزان دمای تولید شده
  • قدرت پمپ مکنده
  • ابعاد و وزن سپراتور

سپراتور

سپراتور تعمیرات موبایل در اندازه های مختلفی تولید و روانه بازار میشوند.کوچکترین و معمولی ترین سپراتور،سپراتور های با صفحه گرمایش 7 اینچ هستند که اغلب برای جداکردن قطعات و گلس ال سی دی گوشی ها به کار میروند.

 

صفحه گرمایش

سپراتور ها در اندازه های دوازده اینچ و 14 اینچ نیز تولید و ارائه میشوند.و تعمیرکاران موبایل بر اساس نیاز خود میتوانند سپراتور با صفحه گرمایش مورد نظر را انتخاب کنند.

سپراتور

 

جنس صفحه گرمایش سپراتور ها از فلز برنج و آلومنیوم و آلیاژهایی است ، که مدت زمان بیشتری گرما را در خود نگه میدارند.

میزان دمای تولید شده توسط سپراتور یکی از نکاتی است که باید در هنگام خرید به آن توجه داشت.حداقل دمای تولید شده در سپراتور ها 50 درجه سانتیگراد و حد اکثر دمای خروجی آنها 220 درجه سانتیگراد است که بستگی به نیاز تعمیرکار طراحی شده است .

 

توجه داشته باشید زمانی که از سپراتور برای انجام تعویض گلس استفاده میکنید نباید دمای صفحه گرمایش سپراتور بیشتر از 80 درجه باشد زیرا باعث خرابی و تغییر رنگ ال سی دی میشود.

مپ مکنده

میزان قدرت پمپ مکنده در سپراتور های مختلف متفاوت است.در سپراتور های 14 اینچی جهت نگهداشتن صفحه نمایش آیپدها و تبلت از دو موتور مکنده در سپراتور استفاده شده است.ولی در سپراتور های 7 اینچی یک موتور مکنده در جعبه دستگاه به کار رفته است .

 

معمولا سپراتور سانشاین با پمپ مکش قویتری طراحی و تولید میشود و پمپ مکش در سپراتورهای یاکسون ضعیف تر است

.

سپراتور یاکسون 943 دارای صفحه نمایش 7 اینچی را میتوان یکی از پرفروشترین سپراتورهای موجود در بازار نامید. با وجود داشتن صفحه گرمایشی یکنواخت ابزاری مناسب و پرکاربرد برای کارگاههای تعمیرات موبایل به شمار میرود.

سپراتور

دستگاه تنور ال سی دی گوشی های موبایل با استفاده از المنت حرارتی و صفحه ی 7 اینچی از جنس برنج این امکان را به شما میدهد که قطعاتی در موبایل همانند تاچ و ال سی دی با قاب و شاسی گوشی و همچنین درب پشت و باتری گوشی و قطعاتی که به وسیله ی چسب به یکدیگر متصل هستند را به صورت سالم و بدون هر گونه آسیب جدا نمایید.
به طور کلی دستگاه سپراتور یا تنور و تاچ کش ال سی دی، جزئی از مهمترین و کاربردی ترین ابزار تعمیرات موبایل به شمار میرود که شما با خرید دستگاه سپراتور ال سی دی میتوانید از شکستگی تاچ و ال سی دی و یا درب پشت گوشی هایی که با چسب تاچ به بدنه متصل هستند جلوگیری کنید.
از معروف ترین شرکت های سازنده سپراتورهای تعمیرات موبایل میتوانیم به شرکت سانشاین،شرکت امترینگل و یاکسون اشاره کنیم.
جهت خرید و انتخاب انواع مدلهای سپریتور میتوانید از فروشگاه گوشیباز دیدن کنید.
ارسال دیدگاه