نمایشگرهای کشسان ال جی تا سال 2024 از راه می رسند

گفته می شود دولت کره جنوبی به شرکت ال جی دیسپلی ماموریت داده تا توسعه نمایشگرهای کشسان با پتانسیل بالا برای عرضه در بازار نمایشگرهای منعطف را در دستور کار خود قرار دهد؛ نمایشگرهایی که میتوان از آنها در تلفن ها و تلویزیون های هوشمند و حتی داشبورد ماشین و انواع پوشیدنی استفاده کرد.

براساس بیانیه خبری ویژه ای که در اینباره منتشر شده ال جی قصد دارد محصولات مجهز به نمایشگرهای کشسان را با نرخ ۲۰ درصد برای افزایش اندازه تا سال ۲۰۲۴ عرضه کند.

این یعنی می توان انتظار ورود گوشی هایی را به بازار داشت که نمایشگرشان کش می آید؛ درست مانند یک باند کشی که قابلیت افزایش طول دارد و مثلا میتوان ابعاد این نمایشگرها را از ۶ اینچ به ۷.۲ اینچ رساند.

شاید بخواهید بدانید که هدف از ساخت نمایشگرهای کشسان چیست؟

نمایشگرهای منعطف در سال های اخیر عمده تمرکز و توجه شرکت های بزرگ صنعت موبایل را به خود اختصاص داده اند.

حالا تولیدکنندگانی نظیر سامسونگ چندین گوشی با نمایشگر تاشو در بازار دارند و کمپانی هایی مانند ال جی دیسپلی حتی تلویزیون های رول شونده ساخته اند که بسته به مورد مصرف می توان ارتفاعشان را تغییر داد.

ال جی هم در مورد علت این ماجراجویی خود گفته است که نمایشگرهای کشسان نسل بعدی تکنولوژی ایده آل بشر هستند زیرا درست مانند باندهای کشی میتوانند آزادانه تغییر شکل دهند و همزمان تغییری در کیفیت آنها ایجاد نشود.

برای آنکه مقایسه ای داشته باشید باید اشاره کنیم که نمایشگرهای منعطف فعلی که در بازار موجود هستند از جمله انواع تاشو یا رول شونده صرفا از برخی جهات قابلیت تغییر شکل دارند بنابراین نمایشگرهای کشسان میتوانند مرحله نهایی از تکامل نمایشگرهای منعطف باشند.

روزی را تصور کنید که بخواهید روی یک تصویر زوم کنید بی آنکه از حجم اطلاعات به نمایش در آمده در صفحه موبایل خود بکاهید؛ از سویی ابعاد موبایل تان نیز برایتان اهمیت داشته باشد و به دنبال دستگاهی باشید که به راحتی در جیب جای می گیرد و هر زمان که نیاز باشد ابعادش قابل تغییر است!

منبع: دیجیاتو

ارسال دیدگاه